CZAS REALIZACJI WYSYŁEK ROWERÓW MOŻE ULEC WYDŁUŻENIU DO 7 DNI ROBOCZYCH
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nowe liczniki rowerowe: WAHOO ELEMENT NEW BOLT GPS i WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS - jeźdź szybciej, osiągaj więcej!

2023-06-01
Nowe liczniki rowerowe: WAHOO ELEMENT NEW BOLT GPS i WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS - jeźdź szybciej, osiągaj więcej!

Liczniki do rowerów już od wielu lat umożliwiają śledzenie wskaźników jazdy, które mogą pomóc każdemu w osiąganiu założonych celów treningowych, czy po prostu pozwalają na śledzenie parametrów rowerowych wycieczek. Obecnie na rynku dostępne są prawdziwe komputery rowerowe, oferujące niezliczone ilości przydatnych funkcji. Poznajmy bliżej dwa potężne pod względem funkcjonalności liczniki rowerowe Wahoo!

Jak wybrać licznik do roweru?

Istnieje mnóstwo modeli liczników rowerowych o różnych możliwościach. Warto zacząć od zastanowienia się, czego oczekujesz od licznika i jak będziesz go użytkować. Rozważ następujące pytania:

 • Jakich informacji i funkcji potrzebujesz? Pomiar tętna, kadencji? A może interesuje Cię tylko prędkość i dystans? Potrzebujesz urządzenia z GPS? A może zależy Ci na każdej z podanych funkcjonalności? Im wyższej klasy urządzenie, tym więcej możliwości oferuje. Warto pamiętać, że do działania niektórych funkcji musisz się wyposażyć w dodatkowe czujnik lub kompatybilne urządzenia.
 • Czy będziesz używać komputera tylko do jazdy na rowerze, czy także na trenażerze? Jeśli chcesz używać licznika także podczas treningów na trenażerze, to dobrym rozwiązaniem będą modele oferujące sterowanie pracą tych urządzeń.

Licznik do roweru z GPS

Liczniki rowerowe z wyższej półki to inteligentne urządzenia potrafiące bardzo wiele. Jednym z kluczowych ulepszeń, jakie może posiadać licznik rowerowy, jest zaimplementowanie systemu GPS. Duże, kolorowe ekrany o wysokiej rozdzielczości mogą wyświetlać kilka pól danych jednocześnie. Dzięki temu bez konieczności przełączania pomiędzy poszczególnymi funkcjami, jednym spojrzeniem możemy poznać podstawowe parametry jazdy, a także skontrolować nasze położenie na wyświetlanej mapie.

Posiadanie wbudowanego GPS daje dostęp do nawigacji prowadzącej nas od zakrętu do zakrętu, wprost do zapisanego celu, lub dokładnie po wyznaczonej wcześniej trasie. Inne funkcjonalności to chociażby wskazywanie drogi powrotnej, czy kierowanie na zadany wcześniej szlak.

Profesjonalne liczniki rowerowe Wahoo

Wahoo to firma, która zdecydowanie celuje ze swoimi produktami w profesjonalnych odbiorców. Poznajmy dwa modele liczników: Wahoo ELEMENT NEW ROAM GPS i Wahoo ELEMENT NEW BOLT GPS, które dopełnią nawet najlepszą maszynę wyścigową, umożliwiając Ci osiągnięcie coraz to lepszych rezultatów.

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS to ścisła czołówka pośród zaawansowanych liczników do rowerów. Mimo mnogości funkcji jest łatwy w użyciu dzięki przemyślanym rozwiązaniom i dobrze zaprojektowanemu interfejsowi. Wszystko to znacząco zwiększa jego funkcjonalność i zachęca do korzystania z pełni jego potencjału. Jak to ma miejsce w przypadku urządzeń od Wahoo, tak i tu za bezpośrednią obsługę odpowiadają wygodne, fizyczne przyciski. W większości sytuacji w urządzeniach tego typu ekran dotykowy nie jest praktycznym rozwiązaniem, dlatego do wygodnej konfiguracji zaawansowanych funkcji dedykowana jest intuicyjna aplikacja na telefon.

Zobaczmy na kluczowe cechy licznika Wahoo ELEMENT NEW ROAM GPS:

 • to najpotężniejszy i najbardziej intuicyjny licznik rowerowy na rynku,
 • posiada dwuzakresowy GPS,
 • umożliwia automatycznie wykrywanie podjazdów, dzięki funkcji Segment Summit,
 • duży (2,7” przekątnej), 64-kolorowy ekran o wysokim kontraście,
 • zwiększenie pojemności pamięci do 32 GB,
 • żywotności baterii do aż 17 godzin,
 • tryby sterowania obciążeniem trenażera Wahoo KICKR Smart.

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS w kompaktowej obudowie oferuje praktycznie każdą przydatną funkcję nowoczesnego licznika z GPS. Projektanci z Wahoo wyposażyli go w wysokiej jakości wyświetlacz o przekątnej 2,2” z wysokim kontrastem. Dodatkowo czujnik światła otoczenia automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza, by zapewnić najlepszą czytelność, przy jak najmniejszym zużyciu wbudowanej baterii.

Czym się wyróżnia Wahoo ELEMENT NEW BOLT GPS? Zobaczmy:

 • aerodynamiczny kształt w połączeniu z dedykowanym mocowaniem,
 • inteligentne funkcje nawigacyjne, takie jak chociażby „powrót na trasę”, czy „powrót do punktu początkowego”,
 • intuicyjna obsługa dużymi, fizycznymi przyciskami o praktycznej teksturze,
 • posiada gotowy zestaw map topograficznych,
 • tryb multisportowy do współdzielenia danych z zegarkami Wahoo ELEMNT RIVAL,
 • aż 16 GB pamięci,
 • programowalne pomocnicze diody LED,
 • konfiguracja za pomocą smartfona i aplikacji ELEMNT,
 • możliwość treningów ustrukturyzowanych oraz komunikacja z aplikacjami treningowymi,
 • sterowanie pracą trenażerów.

Liczniki rowerowe Wahoo - podsumowanie

Zaprezentowane urządzenia to potężne narzędzia dla profesjonalistów. Pozwalają wyciągnąć jak najwięcej z treningów. Funkcja nawigacji i duże pojemności pamięci wewnętrznej, umożliwiają planowanie tras obejmujących nawet kilka krajów i liczących sobie tysiące kilometrów. Te liczniki rowerowe są idealne dla rowerzystów, którzy są spragnieni niezawodności i większej liczby parametrów jazdy, które mogą pomóc jeszcze lepiej śledzić ich wydajność.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 160 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Ik
2024-03-24
Bezproblemowa i szybka
pixel